underlineallarticles

archiv aktualit

Terény performance v ArtCafé

O nedávno vydané knize Terény performance si v pořadu ArtCafé na ČRo Vltava (v čase 17:02) povídali editorka knihy Alice Koubová (Oddělení současné kontinentální filosofie FLÚ AV ČR), historik a antropolog Karel Šima a knižní redaktorka Kristýna Boháčová.

Hledáme specialist(k)u odbytu a skladového hospodářství v edičním odd. OIKOYMENH

Životopis a motivační dopis prosíme zasílejte nejpozději do 15. 6. 2022 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu: Filosofický ústav AV ČR, v. v. i., sekretariát ředitele, Jilská 1, 110 00 Praha 1, případně předejte přímo do podatelny ústavu. Více

Vzdělání jako most k porozumění mezi národy

Vladimír Urbánek (Oddělení pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku FLÚ AV ČR) hovořil v diskusním pořadu rozhlasové stanice BBC 4, věnovaném J. A. Komenskému. S Melvynem Braggem a dalšími hosty: Howardem Hotsonem (University of Oxford) a Suzannou Ivanic (University of Kent).

Stop Predatory Practices

Nová iniciativa šíří osvětu o predátorském publikování a učí výzkumníky a knihovníky, jak být na pozoru před nedůvěryhodnými vydavateli, publikacemi či konferencemi. Rozhovor se zakladatelkou projektu Terezou Šímovou z Filosofického ústavu AV ČR na portálu Vědavýzkum.cz 

Jen sám za sebe žít nelze

Rozhovor s Alicí Koubovou z Oddělení současné kontinentální filosofie, FLÚ AV ČR v Salonu Práva a na Novinky.cz o performativní filosofii, kulturní zkušenosti a vnímání subjektivity na pozadí její knihy Myslet z druhého místa

Setkání česko-německé výzkumné platformy otevře nové možnosti studentům doktorského studia

Zástupci Filosofického ústavu AV ČR a Leibnizova ústavu pro dějiny a kulturu východní Evropy (GWZO), koordinující česko-německou platformu výzkumné spolupráce, se koncem dubna setkali v Praze. Více. 

We are seeking a postdoc for the Interdisciplinary Research Lab for Bioethics

The post-doc is expected to relocate to Prague and to work with the principal investigator, Dr. Geoffrey Dierckxsens, and the IRLaB team. The Lab is based at the Department of Applied Philosophy and Ethics of the Institute of Philosophy. Please submit your application by e-mail before June 1, 2022 to Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. To see more.

Etika vědecké práce nesmí být ohrožena

Rada Filosofického ústavu se na svém řádném zasedání dne 4. května 2022 seznámila se stanoviskem Komise pro etiku vědecké práce AV ČR k některým vědeckým aktivitám doc. Marka Hrubce. Po podrobné diskusi dospěla Rada FLÚ jednomyslně k usnesení, které si můžete přečíst ZDE.