underlineallarticles

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří Filosofického ústavu Akademie věd ČR se koná počátkem listopadu v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Je určen všem zájemcům o filosofii a příbuzné humanitní obory, zejména logiku, teorii vědy, klasická, medievistická a globální studia. Jinými slovy je určen také všem těm, kteří rádi přemýšlejí o hlubších souvislostech společenských a přírodních jevů, kteří chtějí např. i zcela aktuálním problémům porozumět z širší historické a kulturní perspektivy. Ani po dva a půl tisících letech není filosofie jen svými dějinami, je živou disciplínou, která vždy v nové situaci zodpovídá trvale přítomné otázky.

V rámci Dne otevřených dveří představujeme výběr z témat a zaměření vědecké činnosti ústavu, která se soustředí především na:

- aktuální problémy současné filozofie a filozofické aspekty příbuzných vědních disciplín
- dějiny evropského a českého filozofického myšlení
- vybrané problémy příbuzných humanitních disciplín, zejména klasická a medievistická studia
- vybrané projekty řešené v ústavu

Zároveň je možné seznámit se s knižní produkcí nakladatelství FILOSOFIA nebo si prohlédnout Archiv Jana Patočky.

PROGRAM 2021

Pro učitele a studenty středních i vysokých škol nabízíme též možnost uspořádat po vzájemné dohodě přednášku či seminář v jiný den Týdne vědy a techniky, a to jak ve Filosofickém ústavu, tak přímo na příslušné škole.

V případě zájmu o přednášky, navštivte též záložku Pro školy.

Pokud máte zájem navštívit Den otevřených dveří Filosofického ústavu, kontaktujte nás prosím na níže uvedené mailové adrese nebo telefonních číslech.

Mgr. Jana Říhová
Filosofický ústav AV ČR, Jilská 1, Praha 1
tel.: 725 761 147
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.