underlineallarticles

archiv aktualit

Autorské čtení v knihovně Filosofického ústavu

Srdečně Vás zveme na autorská čtení povídek o umění Petra Pazdery Payna (z knih Předběžná ohledání, Úkazy, Děravým dnem do noci)  a Pavla Rejchrta (z knih Marností k naději, Pustinami k díkuvzdání), která se uskuteční v Klubu Knihovny Filosofického ústavu v úterý 26. listopadu od 17:00. Více ZDE.

Záznam panelové diskuse Disent a dnešek

Záznam panelové diskuse Disent a dnešek, která se konala 16. 11. v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky. Diskuse o významu disentu v minulosti a dnes se zúčastnili Joseph Grim Feinberg (FLÚ AV ČR), Jan Matonoha (ÚČL AV ČR), Kristýna Andělová (ÚSD AV ČR) a Matěj Metelec (časopis A2).

Výběrové řízení na pozici specialista / specialistka vzdělávání

Ředitel Filosofického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici specialista/specialistka rozvoje vzdělávání, úvazek 0,5, nástup od 1. 3. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte nejpozději do 6. 12. 2019. Více informací ZDE.

Výběrové řízení na pozici HR generalista / generalistka

Ředitel Filosofického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici HR generalista/generalistka, úvazek 0,75, nástup od 1. 2. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte nejpozději do 30. 11. 2019. Více informací ZDE.

Udělení Ceny za popularizaci FLÚ AV ČR za rok 2019

Ředitel FLÚ AV ČR Cenu za popularizaci Filosofického ústavu AV ČR třem pracovníkům ústavu: dr. Josephu Grim Feinbergovi za popularizační aktivity realizované ve veřejných debatách, rozhlasových pořadech a novinových článcích na téma aktuálních problémů současnosti, dr. Juraji Hvoreckému za dlouhodobou, mimořádně obětavou, proaktivní a všestrannou snahu o propagaci a popularizaci FLÚ a dr. Aleně Sarkissian za za popularizaci výsledků a metod výzkumu v oboru recepce antické kultury, zvláště dramatu a divadla, pravidelně realizovanou pro veřejnost a studenty.

Výstava Otevřená univerzita na FF UK

Collegium Europaeum FF UK a FLÚ AV ČR si Vás dovoluje pozvat na slavnostní zahájení výstavy Otevřená univerzita. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a její cizinci 1918–1938–1948, které se koná v úterý 19. listopadu 2019 od 17 hodin ve foyer hlavní budovy Filozofické fakulty UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1. Viz též pozvánku.

Výběrové řízení na pozici HR asistent/ka

Ředitel Filosofického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici HR asistent/asistentka, úvazek 0,5, nástup od 1. 1. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte nejpozději do 30. 11. 2019. Více informací ZDE.

Den otevřených dveří Filosofického ústavu AV ČR

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na Den otevřených dveří Filosofického ústavu AV ČR, který se jako součást vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR 2019 koná v pondělí 11. a ve čtvrtek 14. listopadu od 10 do 15 hodin na adrese Jilská 1, Praha 1 (Filosofický ústav AV ČR) a ve středu 13. listopadu na adrese Na Florenci 3, Praha 1 (Kabinet pro klasická studia FLÚ AV ČR). Programy Dne otevřených dveří si můžete přečíst ZDE.

Debata nad knihou Nesamozřejmý národ?

Knihovna Václava Havla si Vás dovoluje pozvat na diskusi nad knihou Nesamozřejmý národ? Reflexe českého třicetiletí 1989–2019 (ed. Petr Hlaváček, Academia 2019), která se koná 21. listopadu od 19.00 v prostorách knihovny na adrese Ostrovní 13, Praha 1 za účasti jejích spoluautorů, historika a filosofa Petra Hlaváčka, novináře Jakuba Patočky a historika Petra Placáka. Viz též ZDE.

CFP: 13th Deleuze and Guattari Studies Conference

13th Deleuze and Guattari Studies Conference. Territorialities, Exterritorialities, Non-territorialities
29 June – 1 July 2020, Prague
Conference organized by the Institute of Philosophy and the Czech Academy of Sciences.
For more information see conference website or PDF