underlineallarticles

archiv aktualit

Výběrové řízení na pozici specialista/ka na Open Access (part-time)

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR vypisuje výběrové řízení na pozici specialista/ka na Open Access (part-time), nástup od 1. 4. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu Filosofického ústavu nejpozději do 8. 3. 2020. Více informací ZDE.

Výběrové řízení na pozici juniorní projektový/á a finanční manažer/ka

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR vypisuje výběrové řízení na pozici juniorní projektový/á a finanční manažer/ka, nástup ihned nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu Filosofického ústavu nejpozději do 4. 3. 2020. Více informací ZDE.

Výběrové řízení na pozici odborný koordinátor mezinárodní spolupráce

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR vypisuje výběrové řízení na pozici odborný koordinátor mezinárodní spolupráce (part-time), nástup od 1. 4. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu Filosofického ústavu nejpozději do 29. 2. 2020. Více informací ZDE.

Výběrové řízení na pozici post-doktoranda

Ředitel Filosofického ústavu AV ČR vypisuje výběrové řízení na pozici post-doktoranda v Centru globálních studií, nástup od 1. 7. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu Filosofického ústavu AV ČR nejpozději do 31. 3. 2020. Více informací ZDE.

Zemřel profesor Erazim Kohák (1933–2020)

Se zármutkem oznamujeme, že v sobotu 8. února zemřel ve věku 86 let Erazim Kohák, přední odborník na environmentální etiku a fenomenologii, dlouholetý profesor Filozofické fakulty UK v Praze a vědecký pracovník Centra globálních studií FLÚ AV ČR. Erazima Koháka si můžeme připomenout následujícím textem Jakuba Trnky, který vyšel při příležitosti Kohákových 85. narozenin ve Filosofickém časopise.

Na Tribuně s Jiřím Růžičkou

Dr. Jiří Růžička (Oddělení pro studium moderní české filosofie FLÚ AV ČR) bude dnes ve 13 hodin hostem pořadu Tribuna ČRo Radio Wave. Diskutovat se bude například o prolínání sportu, zábavy a politiky v americkém fotbale nebo o vlivu etnické příslučnosti na dovednosti hráče. Pořad si lze po odvysílání poslechnout v archivu ZDE.

Písně z Jistebnického kancionálu vycházejí poprvé v kritickém vydání

Publikace zahrnuje první souhrnný přepis  všech nápěvů i písňových textů Jistebnického kancionálu, jejich překlad do angličtiny a také soubor kulturněhistorických studií. Na její přípravě se podíleli odborníci na středověkou hudbu, literaturu, teologii a český jazyk z šesti institucí: Masarykova ústavu a Archivu AV ČR, Filosofického ústavu AV ČR, Ústavu pro jazyk český AV ČR, Ústavu pro českou literaturu AV ČR, Filozofické fakulty UK a Husitské teologické fakulty UK. Více ZDE.

Nečtěto to!

Dr. Alice Koubová (Oddělení současné kontinentální filosofie FLÚ AV ČR) byla v sobotu 1. února hostem pořadu ČRo Vltava Reflexe: Historie / Filosofie!. Tématem byl "performativní obrat" ve filosofii, propojování filosofie a divadla a nová kniha dr. Koubové Myslet z druhého místa: k otázce performativní filosofie. Pořad si můžete poslechnout ZDE.

Výběrové řízení na pozici tajemníka výzkumné platformy

Ředitel FLÚ AV ČR vypisuje výběrové řízení na pozici tajemníka společné výzkumné platformy Filosofického ústavu AV ČR a Leibniz-Institut für Geschichte und Kultur des östlichen Europa e.V. (GWZO) v Lipsku, na plný úvazek, nástup od 1. 3. 2020 nebo dle dohody. Přihlášku zasílejte nejpozději do 24. 2. 2020. Více informací ZDE.

Ticho! Filosofové po Wittgensteinovi

Ticho! Filosofové po Wittgensteinovi se koná ve foyer Nové scény Národního divadla tuto středu 29. ledna 2020 od 20 hodin. Jedná se o scénické a dramaturgicky zpracované čtení esejů, dialogů a skečů, které vytvořilo 14 filosofek a filosofů z FLÚ, ÚFARu FF UK a FHS, na podkladě jejich diváckého zážitku z představení T. Bernharda Oběd u Wittgensteina. Více informací ZDE.