nejbližší akce

Aktuality

 • Návrat k rajskému stavu. Rozhovor s komeniologem Vladimírem Urbánkem

  14. 1. 2021

  O myšlenkové originalitě i dobrodružstvích Jana Amose Komenského v rozhovoru s historikem a předním znalcem jeho díla i života Vladimírem Urbánkem (Oddělení pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku FLÚ AV ČR). V časopisu Interview.

 • Výběrové řízení na pozici odborné pracovnice/odborného pracovníka vědy a výzkumu /doktorandky/doktoranda v Kabinetu pro klasická studia

  12. 1. 2021

  Ředitel Filosofického ústavu AV ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici odborné pracovnice/odborného pracovníka vědy a výzkumu nebo doktorandky/doktoranda v Kabinetu pro klasická studia.Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 7. 2. 2021. Více informací ZDE.

 • Výběrové řízení na pozici začínající vědecké pracovnice/začínajícího vědeckého pracovníka či post-doktorandky/post-doktoranda nebo doktorandky/doktoranda v Centru globálních studií

  11. 1. 2021

  Ředitel Filosofického ústavu AV ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici začínající vědecké pracovnice/začínajícího vědeckého pracovníka, post-doktoranda/post-doktorandky nebo doktorandky/doktoranda v Centru globálních studií. Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo doporučeně na adresu: Filosofický ústav AV ČR, v. v. i., sekretariát ředitele, Jilská 1, 110 00 Praha 1, případně předejte přímo do podatelny ústavu nejpozději do 11. 2. 2021. Více informací ZDE.

 • Stoická etika, myšlení pro turbulentní dobu

  11. 1. 2021

  Zamyšlení nad tím, co z původního stoického učení se úspěšně promítá do světa seberozvoje třetího tisíciletí, nabízí v DeníkuN hned několik filozofů, včetně Vladimíra Mikeše (Oddělení pro studium antického a středověkého myšlení FLÚ AV ČR).


Dušan
112
+420 221 183 245
Tituly před / za jménem:Titles before / after name:
/ Th.D.
Pozice:Position:
postdoktorand postdoctoral fellow

právě vychází