nejbližší akce

Aktuality

 • 19 středoškoláků pro Otevřenou vědu

  25. 1. 2021

  Nadchnout pro vědu mladé talenty si dal za svůj hlavní cíl projekt Otevřená Věda AV ČR. Díky němu se středoškoláci mohou stát akademickými badateli na zkoušku. Na stáž do Filosofického ústavu bylo letos přijato 19 studentů. Věnovat se budou antické tradici v české kultuře, neolatinistice, filosofii Jana Patočky, bioetice, filosofii odpovědného přístupu k jídlu, současné filosofii mysli i popularizaci filosofie jako takové.

 • Věda a technologie v mimořádných situacích. Téma pro časopis Teorie vědy

  22. 1. 2021

  Šíření covid-19 v některých případech významně zasáhlo do běžného režimu vědecké práce. Nové výzvy infekce představovala také pro zažitá „pravidla“ vývoje a využití technologií. Cílem tematického čísla TEORIE VĚDY je proto věnovat se z perspektivy studií vědy a technologií otázce, co je to ve vztahu k vědě "mimořádná situace". Výzva autorům k zasílání příspěvků.

 • Návrat k rajskému stavu. Rozhovor s komeniologem Vladimírem Urbánkem

  14. 1. 2021

  O myšlenkové originalitě i dobrodružstvích Jana Amose Komenského v rozhovoru s historikem a předním znalcem jeho díla i života Vladimírem Urbánkem (Oddělení pro komeniologii a intelektuální dějiny raného novověku FLÚ AV ČR). V časopisu Interview.

 • Výběrové řízení na pozici odborné pracovnice/odborného pracovníka vědy a výzkumu /doktorandky/doktoranda v Kabinetu pro klasická studia

  12. 1. 2021

  Ředitel Filosofického ústavu AV ČR, v.v.i. vypisuje výběrové řízení na pozici odborné pracovnice/odborného pracovníka vědy a výzkumu nebo doktorandky/doktoranda v Kabinetu pro klasická studia.Přihlášku zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 7. 2. 2021. Více informací ZDE.


Rudolf
207a
+420 221 183 320
Tituly před / za jménem:Titles before / after name:
PhDr. / CSc.
Pozice:Position:
emeritní vědecký pracovník emeritus scholar

právě vychází