Archiv aktualit

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - IV. část

Čtvrtá, poslední část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - III. část

Třetí část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - II. část

Druhá část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Gnothi seauton – No Paper Conference

Prague, October 24-27, 2014

The conference will focus on: 1) Reflections on the relationship between self-knowledge and knowledge in philosophy and performance; 2) A deconstruction of commonplace academic conference-based interactions in order to search for the relationship between performative and content components of philosophical expression.
We would like to open a free space for a variety of expression formats, and for an experimental dimension of the event.

The conference will consist of two sections – one Czech and one English.

Návrhy na 20- až 60-minutové příspěvky, které mají vztah k tématu konference, zasílejte laskavě na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 30. února 2014.

Please send your proposals for 20- to 60-minute-long presentations associated with the conference's theme to the following e-mail address: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , no later than March 15, 2014.

Bližší informace o konferenci naleznete ZDE.
For more information click HERE.

Website of the conference: http://web.flu.cas.cz/filosofievexperimentu/nopaper/

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - I. část

První část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Mind and Language: Franz Brentano's Legacy in Prague. Commemorating the Centenary of the Death of Anton Marty (1847-1914)

Prague, May 14-16, 2014

Keynote Speaker: Kevin Mulligan (University of Geneva)

CFP: There are a few slots reserved for contributed papers. Please send your submission through Easychair:
https://www.easychair.org/conferences/?conf=mind2014

For more information click HERE.

Eirene. Studia Graeca et Latina 50, 2014

International journal of classics and its reception Eirene. Studia Graeca et Latina, published by the Institute for Classical Studies, part of the Institute of Philosophy of the Academy of Sciences of the Czech Republic in Prague announces call for papers for its 50th volume which will be published at the end of 2014. For manuscript submission guidelines and more, please visit the web page of the journal here.

PF 2014

PF 2014_web_2

Listy filologické v databázi JSTOR

Časopis Listy filologické – Folia philologica (založen 1874), který vydává Kabinet pro klasická studia Filosofického ústavu AV ČR a jenž je v České republice hlavním oborovým časopisem pro klasická studia a šířeji i klasické tradice včetně filosofie, je od začátku prosince přístupný v plných textech v prestižní databázi JSTOR. Dostupná jsou všechna čísla od roku 1874 až do současnosti, přičemž aktuální čísla jsou přístupna s tříletým zpožděním. Stránku Listů filologických na JSTOR naleznete ZDE.

Prezentace překladu Fenomenologie vnímání

Nakladatelství OIKOYMENH a Oddělení současné kontinentální filosofie Filosofického ústavu AV ČR si Vás dovolují pozvat na prezentaci překladu knihy Maurice Merleau-Pontyho Fenomenologie vnímání, jehož autorem je Jakub Čapek.
Prezentace se koná 10. prosince 2013 od 16 h v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a/Jilská 1, Praha 1. Více informací ZDE.