Archiv aktualit

CFP Galen’s Epistemology

Conference, Prague, Vila Lanna, October 19-21, 2017
Speakers will be selected on the basis of a written proposal. This should include: short description of the applicant's research interests; description of the proposed topic and an outline of the thesis/query to be discussed; a preliminary list of passages on which the presentation will be based. Please submit your proposal by March 4, 2017. For more information see HERE.

Prezentace knihy M. Dummeta O přistěhovalectví a uprchlících

Dovolujeme si Vás pozvat na představení nové publikace nakladatelství Filosofia, O přistěhovalectví a uprchlících, jejímž autorem je britský filosof Michael Dummett. Prezentace se koná 15. prosince 2016 od 17 hodin v salonku Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1. Více infrmací ZDE.

Broumovské diskuse s doc. Hlaváčkem

7. - 8. listopadu 2016 se v Klášteře Broumov uskutečnily 3. Broumovské diskuse na téma Evropská identita. Doc. Petr Hlaváček (Collegium Eeuropaeum při FLÚ AV ČR a FF UK) se zúčastnil diskuse ve druhém panelu společně s Petrem Kolářem a Petrem Robejškem, moderovala Lenka Zlámalová. Debatu můžete zhlédnout ZDE.

Vystoupení dr. Feinberga v RTV

Dr. Joseph G. Feinberg z Oddělení pro studium moderní české filosofie byl hostem pravidelného diskusního pořadu Večera s Havranom. Tématem pořadu, který odvysílala slovenská veřejnoprávní RTV, byly letošní americké prezidentské volby a budoucí vztahy Evropské unie a USA. Zhlédnout jej můžete ZDE

Recenze knihy Západ nebo Východ?

Recenzi knihy Západ nebo Východ? České reflexe Evropy 1918-1948 (Academia 2016), jejímž editorem je doc. Petr Hlaváček (Collegium Europaeum při FLÚ AV ČR a FF UK), si můžete přečíst na stránkách magazínu Kultura21.cz ZDE.

Výstava Byli v Čelákovicích upíři?

Centrum medievistických studií si Vás dovoluje pozvat na výstavu Byli v Čelákovicích upíři? Půlstoletí od mediálně proslulého archeologického výzkumu, kterou pořádá Městské muzeum v Čelákovicích ve spolupráci s CMS FLU AV ČR a Katedrou antropologie PřF UK. Výstava trvá do 26. 2. 2017. Ve čtvrtek 24. 11. od 18h se koná komentovaná prohlídka výstavy a v sobotu 26. 11. od 14h první z cyklu doprovodných přednášek (rozvrh ZDE). 

Dr. Ondřej Lánský hostem pořadu Souvislosti Jana Pokorného

O společenských dopadech dalšího rozvoje robotizace a kybernetiky, tzv. 4. průmyslové revoluci, hovořil Ondřej Lánský (Oddělení pro studium moderní české filosofie FLÚ AV ČR) spolu s Josefem Šmajsem, Jaroslavem Šulcem a Radimem Valenčíkem v dalším díle diskuzního týdeníku Souvislosti Jana Pokorného, který odvysílala ČT2 ve středu 26. října 2016. Přístupný je v archivu pořadu ZDE

OSN je třeba transformovat, aby více odpovídala dnešní době

říká v rozhovoru pro Magazín Leonardo ČRo Plus doc. Marek Hrubec (Centrum globálních studií a Oddělení morální a politické filosofie FLÚ AV ČR). Rozhovor o rozdílech v politické kultuře různých světových regionů, vlivu globalizace na ni nebo o úloze globálních institucí si můžete poslechnout ZDE (začátek v 15:20), částečný přepis rozhovoru je k dispozici ZDE.

Křest knihy Podzim postmodernismu

Filosofický ústav AV ČR a nakladatelství Filosofia Vás srdečně zvou na veřejný křest knihy Podzim postmodernismu. Teoretické výzvy současnosti (Roman Kanda a kol.), který se koná 2. listopadu 2016 od 18 hod v galerii tranzitdisplay, Dittrichova 9, Praha 2. Viz též pozvánku.