Archiv aktualit

Filosofie pro normální lidi VII: Strukturalismus

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v sedmém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Prof. Kohák je laureátem Ceny Akademie věd ČR za popularizaci vědy

Letošní Cenu předsedy Akademie věd ČR za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací obdržel prof. Erazim Kohák z Centra globálních studií při Filosofickém ústavu AV ČR, spolu s prof. Michalem Křížkem z Matematického ústavu AV ČR a prof. Miroslavem Raabem z Ústavu makromolekulární chemie. Cenu slavnostně předal prof. Jiří Drahoš ve čtvrtek 24. října 2013 v sídle AV ČR v Praze. Více informací ZDE.

Filosofie pro normální lidi VI: Filosofie jazyka

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v šestém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Prof. Erazim Kohák obdržel vyznamenání za celoživotní dílo

Dovolujeme si oznámit, že prof. Erazim Kohák, který působí v Centru globálních studií při Filosofickém ústavu AV ČR, převzal dne 11. října 2013 z rukou premiéra Jiřího Rusnoka čestnou plaketu předsedy vlády za celoživotní dílo a přínos pro společnost. Prof. Kohák letos oslavil 80. narozeniny. Více informací ZDE.

Filosofie pro normální lidi V: Epistemologie

Prof. Jaroslav Peregrin v pátém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi.

Filosofie pro normální lidi IV: Relativismus

Prof. Jaroslav Peregrin ve čtvrtém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi.

Prof. František Šmahel letošním laureátem ceny Česká hlava

S potěšením oznamujeme, že prof. František Šmahel z Centra medievistických studií obdrží letošní Národní cenu vlády Česká hlava. Podle slov předsedy vlády Jiřího Rusnoka dostává prof. Šmahel cenu za svoje celoživotní dílo, jakož i celoživotní občanské a vědecké postoje.

Publikace Lucemburkové získala Cenu Akademie věd

Dovolujeme si oznámit, že publikace Lucemburkové. Česká koruna uprostřed Evropy autorského kolektivu pod vedením prof. Františka Šmahela a prof. Lenky Bobkové získala Cenu Akademie věd ČR za dosažené vynikající výsledky velkého vědeckého významu. Prestižní ocenění předal laureátům předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš 2. října 2013 v pražské vile Lanna za účasti ředitelů vědeckých pracovišť AV ČR a dalších významných osobností. Více informací o letošním udílení cen Akademie věd ZDE. 

Filosofie pro normální lidi III: Ontologie

Prof. Jaroslav Peregrin ve třetím díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi.

Pohledy z půdy

Knihovna Filosofického ústavu AV ČR Vás srdečně zve na výstavu Michala Dubnického Pohledy z půdy /obrazy/, která se koná od 10. října do 29. listopadu 2013 v Klubu Husova 6, Praha 1.
Vernisáž výstavy proběhne 10. října v 17.00. V rámci vernisáže vystoupí jazzová kapela Kronos Combo.