Archiv aktualit

Přednáška Jaroslava Peregrina Homo nomicus

Přednáška prof. Jaroslava Peregrina o normách jako klíčové lidské adaptaci. V rámci Biologických čtvrtků ve Viničné.

Časopis Teorie vědy: novinky pro rok 2017

Časopis Teorie vědy / Theory of Science nedávno vyhlásil výzvu pro nové číslo na téma "Lichtenberg Figures: Visualizations of Electricity in Science and Culture". Rovněž připomínáme, že od letošního roku časopis přešel na novou citační normu a byl zařazen do databáze Scopus.

Představení Kolokvium z Aristotela aneb Aristotelovi na stopě

Kočovná filosofická divadelní společnost při katedře filosofie FF MU a FLÚ AV ČR vás zvou na představení Kolokvium z Aristotela aneb Aristotelovi na stopě, které se koná 11. května 2017 od 16.00 v AKC, Husova 4a, Praha 1.

Radost z logiky III.

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR ve třetím díle příležitostného úvodu do logiky.

Výstava "Rozhněvaná planeta. Globální konflikty a lokální souvislosti"

Centrum globálních studií FLÚ AV ČR ve spolupráci s Národní technickou knihovnou pořádají výstavu Rozhněvaná planeta: globální konflikty a lokální souvislosti, která se koná v Galerii NTK, Technická 6, Praha 6. Vernisáž ve čtvrtek 20. 4. 2017 v 18.00 uvedou kurátoři výstavy Milan Mikuláštík a Milan Kreuzzieger a dále Ondřej Ševeček a Marek Hrubec. Více informaci ZDE.

Udělení Ceny za popularizaci FLÚ AV ČR za rok 2016

Ředitel FLÚ AV ČR udělil 3. dubna Cenu za popularizaci Filosofického ústavu AV ČR třem pracovníkům ústavu: dr. Kryštofu Boháčkovi za projekt Filosofická kavárna – Odpoledne s Filosofickým ústavem, dr. Tomáši Hříbkovi za založení nové popularizační řady nakladatelství Filosofia Dnešní svět a dr. Janu Maršálkovi za podíl na přípravách a realizaci mezinárodního projektu Noc filosofie.

Otevřený dopis Viktoru Orbánovi na podporu Středoevropské univerzity v Budapešti

Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. spolu s dalšími českými vědeckými a kulturními institucemi vyjádřil svoji podporu Středoevropské univerzitě v Budapešti otevřeným dopisem předsedovi maďarské vlády Viktoru Orbánovi, navrhovateli novely zákona o vysokých školách Zoltánu Balogovi a rektorovi Středoevropské univerzity prof. Ignatieffovi. Text dopisu v češtině, angličtině a maďarštině.

L. Akademický sněm AV ČR zvolil nové členy Akademické a Vědecké rady

V pořadí padesáté zasedání Akademického sněmu AV ČR zvolilo nové členy Akademické a Vědecké rady AV ČR pro funkční období 2017–2021. Stalo se tak 21. března v Národním domě na Vinohradech. Více informací ZDE.

Radost z logiky II.

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v  druhém dílu příležitostného úvodu do logiky.

Doc. Marek Hrubec hostem pořadu Souvislosti Jana Pokorného

O dynamice a rozměrech současné globalizace hovořil Marek Hrubec (Centrum globálních studií a Oddělení morální a politické filosofie FLÚ AV ČR) spolu se socioložkou Terezou Stöckelovou, ekonomem Lubomírem Civínem a publicistou Janem Macháčkem v dalším díle diskuzního týdeníku Souvislosti Jana Pokorného, který odvysílala ČT2 ve středu 15. března 2017. Přístupný je v archivu pořadu ZDE.