Archiv aktualit

Záznam z konference Perspectives on Explanation

explanationZáznam z mezinárodního workshopu Perspectives on Explanation, May 18-19, 2017 (7 videí) - Program

Záznam z konference The XII. Prague Interpretation Colloquium

stream 230 frameZáznam z konference The XII. Prague Interpretation Colloquium: The Power of Analysis and the Impossibility of Understanding - Lessons from Kafka, April 24-26, 2017 (16 videí). Program ZDE.

Pozvání na veletrh Svět knihy 2017

Nakladatelství Filosofia Filosofického ústavu AV ČR a nakladatelství OIKOYMENH Vás srdečně zvou k návštěvě knižního veletrhu Svět knihy 2017, který se koná na pražském Výstavišti od čtvrtka 11. do neděle 14. května 2017, jakož i svých stánků L709 a L710 v levém křídle Průmyslového paláce. Knihy nakladatelství Filosofia budou v prodeji se slevou 25%.

Seminář o demokracii v PSP

Collegium Europaeum při FLÚ AV ČR a FF UK si Vás dovoluje pozvat na seminář na téma Jaké máme mít kompetence my občané, abychom nepřišli o demokracii?, který se koná ve čtvrtek 11. 5. 2017 od 10.00 v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 4, Praha 1. Prosíme o registraci na emailu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 9. 5. 2017. Seminář je pořádán pod záštitou poslankyně Mgr. Heleny Langšádlové. Program semináře ke stažení ZDE.

Přednáška Jaroslava Peregrina Homo nomicus

Přednáška prof. Jaroslava Peregrina o normách jako klíčové lidské adaptaci. V rámci Biologických čtvrtků ve Viničné.

Časopis Teorie vědy: novinky pro rok 2017

Časopis Teorie vědy / Theory of Science nedávno vyhlásil výzvu pro nové číslo na téma "Lichtenberg Figures: Visualizations of Electricity in Science and Culture". Rovněž připomínáme, že od letošního roku časopis přešel na novou citační normu a byl zařazen do databáze Scopus.

Představení Kolokvium z Aristotela aneb Aristotelovi na stopě

Kočovná filosofická divadelní společnost při katedře filosofie FF MU a FLÚ AV ČR vás zvou na představení Kolokvium z Aristotela aneb Aristotelovi na stopě, které se koná 11. května 2017 od 16.00 v AKC, Husova 4a, Praha 1.

Radost z logiky III.

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR ve třetím díle příležitostného úvodu do logiky.

Výstava "Rozhněvaná planeta. Globální konflikty a lokální souvislosti"

Centrum globálních studií FLÚ AV ČR ve spolupráci s Národní technickou knihovnou pořádají výstavu Rozhněvaná planeta: globální konflikty a lokální souvislosti, která se koná v Galerii NTK, Technická 6, Praha 6. Vernisáž ve čtvrtek 20. 4. 2017 v 18.00 uvedou kurátoři výstavy Milan Mikuláštík a Milan Kreuzzieger a dále Ondřej Ševeček a Marek Hrubec. Více informaci ZDE.

Udělení Ceny za popularizaci FLÚ AV ČR za rok 2016

Ředitel FLÚ AV ČR udělil 3. dubna Cenu za popularizaci Filosofického ústavu AV ČR třem pracovníkům ústavu: dr. Kryštofu Boháčkovi za projekt Filosofická kavárna – Odpoledne s Filosofickým ústavem, dr. Tomáši Hříbkovi za založení nové popularizační řady nakladatelství Filosofia Dnešní svět a dr. Janu Maršálkovi za podíl na přípravách a realizaci mezinárodního projektu Noc filosofie.