Archiv aktualit

Dr. Ansten Klev oceněn Prémií Otto Wichterleho

S potěšením si dovolujeme oznámit, že Anstenu Klevovi, Ph.D. z Oddělení logiky byla 6. června 2017 v pražské vile Lanna udělena Prémie Otto Wichterleho za mimořádný vědecký výkon mladých badatelů do 35 let. Více informací ZDE.

XI. ročník Evropského festivalu filozofie

Ve dnech 8.–14. června se ve Velkém Meziříčí koná již jedenáctý Evropský festival filozofie. Letošní téma festivalu „reformy a revoluce" je nahlíženo z různých hledisek od revolucí "všedního dne" přes vědecké a politické revoluce k církevní reformaci. Program je dostupný na adrese http://www.festivalfilosofie.cz/

Memorandum o spolupráci mezi Otvorenou akadémiou SAV a Strategií AV 21

Doc. Marek Hrubec, vedoucí Centra globálních studií FLÚ AV ČR a koordinátor výzkumného programu Globální konflikty a lokální souvislosti v rámci Strategie AV21, a místopředseda Slovenskej akadémie vied prof. Emil Višňovský podepsali 30. května v Bratislavě Memorandum o porozumění a spolupráci mezi programem Globální konflikty a lokální souvislosti AV ČR a Otvorenou akadémiou SAV. Více informací ZDE.

Radost z logiky IV.

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR ve čtvrtém díle příležitostného úvodu do logiky.

Záznam z konference Perspectives on Explanation

explanationZáznam z mezinárodního workshopu Perspectives on Explanation, May 18-19, 2017 (7 videí) - Program

Záznam z konference The XII. Prague Interpretation Colloquium

stream 230 frameZáznam z konference The XII. Prague Interpretation Colloquium: The Power of Analysis and the Impossibility of Understanding - Lessons from Kafka, April 24-26, 2017 (16 videí). Program ZDE.

Pozvání na veletrh Svět knihy 2017

Nakladatelství Filosofia Filosofického ústavu AV ČR a nakladatelství OIKOYMENH Vás srdečně zvou k návštěvě knižního veletrhu Svět knihy 2017, který se koná na pražském Výstavišti od čtvrtka 11. do neděle 14. května 2017, jakož i svých stánků L709 a L710 v levém křídle Průmyslového paláce. Knihy nakladatelství Filosofia budou v prodeji se slevou 25%.

Seminář o demokracii v PSP

Collegium Europaeum při FLÚ AV ČR a FF UK si Vás dovoluje pozvat na seminář na téma Jaké máme mít kompetence my občané, abychom nepřišli o demokracii?, který se koná ve čtvrtek 11. 5. 2017 od 10.00 v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 4, Praha 1. Prosíme o registraci na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  do 9. 5. 2017. Seminář je pořádán pod záštitou poslankyně Mgr. Heleny Langšádlové. Program semináře ke stažení ZDE.

Přednáška Jaroslava Peregrina Homo nomicus

Přednáška prof. Jaroslava Peregrina o normách jako klíčové lidské adaptaci. V rámci Biologických čtvrtků ve Viničné.

Časopis Teorie vědy: novinky pro rok 2017

Časopis Teorie vědy / Theory of Science nedávno vyhlásil výzvu pro nové číslo na téma "Lichtenberg Figures: Visualizations of Electricity in Science and Culture". Rovněž připomínáme, že od letošního roku časopis přešel na novou citační normu a byl zařazen do databáze Scopus.