Archiv aktualit

Filosofie pro normální lidi VIII: Filosofie mysli

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v osmém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Den otevřených dveří Filosofického ústavu AV ČR

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na Den otevřených dveří Filosofického ústavu AV ČR, který se jako součást vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR 2013 koná ve dnech 6. listopadu 2013 od 9.00 na adrese Na Florenci 3, Praha 1 (Kabinet pro klasická studia FLÚ AV ČR) a 7. listopadu od 10.00 do 18.00 na adrese Jilská 1, Praha 1 (Filosofický ústav AV ČR). Program přednášek, diskusí a dílen si můžete přečíst ZDE.

Carl Schmitt in der aktuellen deutschen Forschung

Přednáška prof. Dr. Reinharda Mehringa (Heidelberg) se konala 3. 10. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Prof. Erazim Kohák obdržel Řád Tomáše G. Masaryka

Při příležitosti státního svátku propůjčil 28. října 2013 prezident republiky Řád Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva prof. Erazimu Kohákovi z Centra globálních studií při Filosofického ústavu AV ČR. Jde o další z řady ocenění, jichž se prof. Kohákovi dostalo v posledních letech.

Filosofie pro normální lidi VII: Strukturalismus

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v sedmém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Prof. Kohák je laureátem Ceny Akademie věd ČR za popularizaci vědy

Letošní Cenu předsedy Akademie věd ČR za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací obdržel prof. Erazim Kohák z Centra globálních studií při Filosofickém ústavu AV ČR, spolu s prof. Michalem Křížkem z Matematického ústavu AV ČR a prof. Miroslavem Raabem z Ústavu makromolekulární chemie. Cenu slavnostně předal prof. Jiří Drahoš ve čtvrtek 24. října 2013 v sídle AV ČR v Praze. Více informací ZDE.

Filosofie pro normální lidi VI: Filosofie jazyka

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v šestém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Prof. Erazim Kohák obdržel vyznamenání za celoživotní dílo

Dovolujeme si oznámit, že prof. Erazim Kohák, který působí v Centru globálních studií při Filosofickém ústavu AV ČR, převzal dne 11. října 2013 z rukou premiéra Jiřího Rusnoka čestnou plaketu předsedy vlády za celoživotní dílo a přínos pro společnost. Prof. Kohák letos oslavil 80. narozeniny. Více informací ZDE.

Filosofie pro normální lidi V: Epistemologie

Prof. Jaroslav Peregrin v pátém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi.

Filosofie pro normální lidi IV: Relativismus

Prof. Jaroslav Peregrin ve čtvrtém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi.