Archiv aktualit

Křesťané a marxisté: debata 5. 11. 2013

Záznam debaty Křesťané a marxisté (Debata o smyslu a proměnách vzájemného dialogu), která se uskutečnila v úterý 5. listopadu 2013 v barokním refektáři kláštera sv. Jiljí v Praze.

LOGICA 2014

Hejnice , 16 – 20 June 2014

The Department of Logic, Institute of Philosophy, Academy of Sciences of the Czech Republic, announces LOGICA 2014 the 28th in the series of annual international symposia devoted to logic, to be held at Hejnice (in northern Bohemia, about 2.5 hours from Prague) 16 – 20 June 2014.

Invited speakers are Dorothy Edgington, Dag Prawitz, Graham Priest and Göran Sundholm.

Members of the Logica 2014 Programme Committee are: Theodora Achourioti, Francesco Berto, Petr Cintula, Michael Dunn, Dorothy Edgington, Christian Fermüller, Volker Halbach, Gary Kemp, Vojtěch Kolman, Carles Noguera, Jaroslav Peregrin, Dag Prawitz, Graham Priest, Hans Rott, Gabriel Sandu, Sebastian Sequoiah-Grayson, Gila Sher, Sonja Smets, and Göran Sundholm.

The guidelines for submissions can be found at http://logika.flu.cas.cz/en/logica/logica-2014.
The deadline is 15 February 2014. Notifications of acceptance will be sent out by the end of March.

For more information see PDF

Filosofie pro normální lidi XII: Etika

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR ve dvanáctém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Vernisáž výstavy Texty a znaky

Knihovna Filosofického ústavu AV ČR Vás srdečně zve na vernisáž výstavy Táňi Svatošové Texty a znaky, která se koná 4. prosince 2013 od 18 hod v Klubu knihovny, Husova 6, Praha 1. Výstava potrvá do 31. ledna 2014.
Více informací ZDE.

Prof. Sommer laureátem Ceny ministra školství

Letošní Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací obdržel prof. Petr Sommer z Centra medievistických studií při Filosofickém ústavu AV ČR, spolu s dr. Janem Kopeckým z Fyziologického ústavu AV ČR a doc. Rupertem Leitner a prof. Petrem Pyškem z Univerzity Karlovy. Cenu předal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Dalibor Štys ve čtvrtek 21. listopadu 2013 v sále Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského.

Výstava Moderní český biblický překlad

Filosofický ústav AV ČR - Kabinet pro klasická studia, Centrum biblických studií AV ČR a UK a Středisko společných činností AV ČR si  Vás dovolují pozvat na zahájení výstavy Moderní český biblický překlad, které se koná v pondělí 25. listopadu 2013 od 17.00 v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha1. Úvodní slovo dr. Jiřího Beneše doprovodí komorní soubor Ludus musicus. Viz též pozvánku.  

Filosofie pro normální lidi XI: Vědy o člověku a filosofická antropologie

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v jedenáctém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Filosofie pro normální lidi X: Filosofie vědy

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v desátém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Filosofie pro normální lidi IX: Filosofie jako analýza mysli

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v devátém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).

Filosofie pro normální lidi VIII: Filosofie mysli

Prof. Jaroslav Peregrin z Oddělení logiky FLÚ AV ČR v osmém díle "videoverze" jeho knihy Filosofie pro normální lidi  (Dokořán 2008).