Archiv aktualit

Prezentace knihy "Vědění a učení v globalizovaném světě"

Dovolujeme si Vás pozvat na prezentaci nové knihy Vědění a učení v globalizovaném světě: aktéři a změny (FF UK, Praha), která se bude konat ve čtvrtek 6. března 2014 od 16.00 na FF UK v Praze (Celetná 20, Praha 1, místnost 138). Na programu prezentace jsou úvodní slova autorů a následná diskuse. Do knihy přispěli Martin Kopecký, Marek Hrubec, Milan Kreuzzieger, Martin Profant, Ondřej Štěch, Zuzana Uhde a Martin Brabec.

Prezentace mimořádného čísla Teorie vědy

Kabinet pro studium vědy, techniky a společnosti Filosofického ústavu AV ČR srdečně zve na slavnostní prezentaci mimořádného čísla časopisu Teorie vědy s podtitulem Věda, kultura, veřejnost, vydaného při příležitosti 90. narozenin prof. Dr. Ing. Ladislava Tondla, DrSc. Slavnostní prezentace a setkání se spolupracovníky a přáteli se uskuteční ve středu 12. března 2014 od 14 do 16 hodin v Akademickém konferenčním centru, Husova 4a, Praha 1. Pozvánka ke stažení ZDE.

Zemřel prof. Jaroslav Krejčí

Ve věku 98 let zemřel v neděli 16. února exilový sociolog a historik prof. Jaroslav Krejčí. Prof. Krejčí po studiu práv na Univerzitě Karlově působil v akademických i správních institucích, v 50. letech se stal obětí politických procesů a po krátkém angažmá v Československé akademii věd odešel v roce 1968 do Velké Británie, kde přijal místo na univerzitě v Lancasteru. Po sametové revoluci se vrátil na českou akademickou půdu. Kromě přednáškové činnosti založil v roce 1994 Středisko pro výzkum sociálně kulturní plurality při Filosofickém ústavu Akademie věd ČR. Nekrolog prof. Krejčího čtěte ZDE.

CFP Phenomenal Consciousness in the Physical World

Prague, June 2-4, 2014

Keynote speaker: Galen Strawson
Abstracts are invited of 500-1000 words for contributions in English of roughly 30 minutes to either of these two sections. Inquiries and abstracts should be sent to this address by March 5th, 2014: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
For more information click HERE.

Prezentace knihy Kritická teorie společnosti

Po úspěšném uvedení v Praze si Vás dovolujeme pozvat též na bratislavskou prezentaci knihy Marek Hrubec a kol., Kritická teorie společnosti: český kontext (Praha, Filosofia 2013). Prezentace se koná ve čtvrtek 20. 2. 2014 od 16.30 hod. na Filozofické fakultě UK, Gondova 2, Bratislava, zasadacia miestnosť G 236. Viz též pozvánku.

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - IV. část

Čtvrtá, poslední část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - III. část

Třetí část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - II. část

Druhá část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Gnothi seauton – No Paper Conference

Prague, October 24-27, 2014

The conference will focus on: 1) Reflections on the relationship between self-knowledge and knowledge in philosophy and performance; 2) A deconstruction of commonplace academic conference-based interactions in order to search for the relationship between performative and content components of philosophical expression.
We would like to open a free space for a variety of expression formats, and for an experimental dimension of the event.

The conference will consist of two sections – one Czech and one English.

Návrhy na 20- až 60-minutové příspěvky, které mají vztah k tématu konference, zasílejte laskavě na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 30. února 2014.

Please send your proposals for 20- to 60-minute-long presentations associated with the conference's theme to the following e-mail address: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , no later than March 15, 2014.

Bližší informace o konferenci naleznete ZDE.
For more information click HERE.

Website of the conference: http://web.flu.cas.cz/filosofievexperimentu/nopaper/

Cesty z postmodernismu? Postmodernismus, kapitalismus, utopie - I. část

První část konference o knize Michaela Hausera Cesty z postmodernismu, která se konala 13. 12. 2013 v Akademickém konferenčním centru v Praze.