Archiv aktualit

Služební shromáždění výzkumných pracovníků

Služební shromáždění výzkumných pracovníků se uskuteční ve čtvrtek 9. října 2014 od 10.30 hodin v Akademickém konferenčním centru FLÚ (areál Jilská–Husova). Více informací ZDE.

Přednášky Mihhaila Lotmana a Marie-Kristiiny Lotmanové v ÚČL

Ústav pro českou literaturu AV ČR srdečně zve na přednášku Marie-Kristiiny Lotmanové Estonian translations of Czech poetry a přednášku Mihhaila Lotmana Current trends in literary semiotics, které se konají 23. 9. 2014 od 13.00 v přednáškovém sále ÚČL, Na Florenci 3/1420, Praha 1. Více informací ZDE.

Vzpomínka na profesorku Růženu Dostálovou

Dne 18. srpna zesnula ve věku 90 let prof. PhDr. Růžena Dostálová, CSc. (22. 4. 1924 v Bratislavě; 18. 8. 2014 v Praze), významná badatelka zejména v oboru byzantologických a novořeckých studií. Nekrolog dr. Jiřího Beneše na stránkách Akademického bulletinu čtěte ZDE.

Výroční zpráva FLÚ AV ČR za rok 2013

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření Filosofického ústavu AV ČR, v. v. i. za rok 2013 je ke stažení ZDE.

Diskuze České vize Evropy

Knihovna Václava Havla srdečně zve na představení knihy a panelovou diskuzi na téma České vize Evropy?, která se koná 26. června 2014 od 19.00 v Knihovně Václava Havla, Řetězová 7, Praha 1. Pro více více informací viz pozvánku.

VIII. ročník Evropského festivalu filozofie

Ve dnech 16.–22. června se ve Velkém Meziříčí uskuteční již osmý ročník Evropského festivalu filozofie. Letošní téma festivalu „prostor a čas" bude ve veřejně přístupných přednáškách a panelových diskusích nahlédnuto z perspektivy jak filosofie, tak přírodních a společenských věd. Program je dostupný na adrese http://www.festivalfilosofie.cz/cz/

Zrušení přednášky dr. Milana Svobody

S politováním sdělujeme, že přednáška dr. Milana Svobody Georg Tectander - z Jablonného v Podještědí do Persie a zpět (1609), jež byla naplánována na úterý 17. června od 17.00, z důvodů nemoci odpadá.

Dr. Petr Kitzler a dr. Alice Koubová oceněni Prémií Otto Wichterleho

S potěšením oznamujeme, že dvěma pracovníkům FLÚ, PhDr. Petru Kitzlerovi, Ph.D. z Kabinetu pro klasická studia a Mgr. Alici Koubové, Ph.D. et Ph.D. z Oddělení současné kontinentální filosofie, byla 3. června 2014 v pražské vile Lanna udělena Prémie Otto Wichterleho za mimořádný vědecký výkon mladých badatelů do 35 let. Více informací ZDE.

On-line přenos přednášky prof. Chomského

Všem zájemcům o vystoupení prof. Noama Chomského si dovolujeme oznámit, že jeho přednáška na téma What Can We Understand? i slavnostní akt udělení medaile Akademie věd ČR De scientia et humanitate optime meritis budou dne 2. 6. 2014 od 14 hod. on-line přenášeny na stránce http://avcr.cz/online.

Přednáška prof. Noama Chomského je plně obsazena

Akademie věd České republiky a Filosofický ústav AV ČR si dovolují oznámit, že prof. Avram Noam Chomsky (Massachusetts Institute of Technology) vystoupí s přednáškou na téma What Can We Understand? v pondělí 2. 6. 2014 ve 14 hod. v budově Akademie věd, Národní 3, Praha 1. Při této příležitosti převezme profesor Chomsky čestnou medaili Akademie věd ČR De scientia et humanitate optime meritis. Plakát je ke stažení ZDE.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Přednáška prof. Chomského je již plně obsazena. Všem zaregistrovaným bude účast na přednášce potvrzena nejpozději do pátku 30. května. V jednání je možnost online přenosu přednášky; v případě kladného výsledku zde bude uveden link na stránku přenosu.