Archiv aktualit

PF 2017

PF 17 cz web 2

Strach z uprchlíků je normální, což ale neznamená, že je to dobře

říká prof. Erazim Kohák (Oddělení pro morální a politickou filosofii) v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV. Rozhovor o migraci, islámu a pozdní náboženské hrdosti můžete zhlédnout ZDE

Petr Hlaváček představuje publikaci Západ nebo Východ?

Doc. Petr Hlaváček (Collegium Europaeum) představuje svoji knihu Západ nebo Východ? České reflexe Evropy 1918-1948 (Academia 2016) pro listopadový VideoJournal AV ČR. Ke zhlédnutí ZDE

CFP Galen’s Epistemology

Conference, Prague, Vila Lanna, October 19-21, 2017
Speakers will be selected on the basis of a written proposal. This should include: short description of the applicant's research interests; description of the proposed topic and an outline of the thesis/query to be discussed; a preliminary list of passages on which the presentation will be based. Please submit your proposal by March 4, 2017. For more information see HERE.

Prezentace knihy M. Dummeta O přistěhovalectví a uprchlících

Dovolujeme si Vás pozvat na představení nové publikace nakladatelství Filosofia, O přistěhovalectví a uprchlících, jejímž autorem je britský filosof Michael Dummett. Prezentace se koná 15. prosince 2016 od 17 hodin v salonku Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1. Více infrmací ZDE.

Broumovské diskuse s doc. Hlaváčkem

7. - 8. listopadu 2016 se v Klášteře Broumov uskutečnily 3. Broumovské diskuse na téma Evropská identita. Doc. Petr Hlaváček (Collegium Eeuropaeum při FLÚ AV ČR a FF UK) se zúčastnil diskuse ve druhém panelu společně s Petrem Kolářem a Petrem Robejškem, moderovala Lenka Zlámalová. Debatu můžete zhlédnout ZDE.

Vystoupení dr. Feinberga v RTV

Dr. Joseph G. Feinberg z Oddělení pro studium moderní české filosofie byl hostem pravidelného diskusního pořadu Večera s Havranom. Tématem pořadu, který odvysílala slovenská veřejnoprávní RTV, byly letošní americké prezidentské volby a budoucí vztahy Evropské unie a USA. Zhlédnout jej můžete ZDE

Recenze knihy Západ nebo Východ?

Recenzi knihy Západ nebo Východ? České reflexe Evropy 1918-1948 (Academia 2016), jejímž editorem je doc. Petr Hlaváček (Collegium Europaeum při FLÚ AV ČR a FF UK), si můžete přečíst na stránkách magazínu Kultura21.cz ZDE.

Výstava Byli v Čelákovicích upíři?

Centrum medievistických studií si Vás dovoluje pozvat na výstavu Byli v Čelákovicích upíři? Půlstoletí od mediálně proslulého archeologického výzkumu, kterou pořádá Městské muzeum v Čelákovicích ve spolupráci s CMS FLU AV ČR a Katedrou antropologie PřF UK. Výstava trvá do 26. 2. 2017. Ve čtvrtek 24. 11. od 18h se koná komentovaná prohlídka výstavy a v sobotu 26. 11. od 14h první z cyklu doprovodných přednášek (rozvrh ZDE).